Wizyta Prezydenta

www1

24.11.2021 r. teren Ciepłowni Południe wizytował Prezydent Miasta Radomia - Radosław Witkowski - zapoznając się z postępami prac w ramach realizowanej inwestycji.

Reaktory fluidalne na Północy

www003

Na budowie Instalacji Oczyszczania Spalin Ciepłowni Północ zakończono montaż reaktorów fluidalnych, które będą służyć do neutralizacji związków gazowych takich jak SO2, HCl, HF.

Mniej rusztowań i więcej widać

DSC01 www

Rusztowania są demontowane i zostają odsłonięte kolejne elementy budowy.

Układ sprężonego powietrza w zabudowie kontenerowej

www spr1

Na potrzeby instalacji odazotowania, odsiarczania i odpylania został zabudowany dedykowany układ sprężonego powietrza w zabudowie kontenerowej. W skład układu wchodzi zestaw sprężarek śrubowych wraz z osuszaczami adsorpcyjnymi.

Konstukcja wsporcza gotowa

poln3

Zakończył się montaż konstrukcji wsporczej Instalacji Oczyszczania Spalin Ciepłowni Północ.

Zmiana barw

www ocieplenie1

Kanały spalin na początkowo prezentowanych zdjęciach były czerwone, bowiem takiego koloru jest farba przeciwkorozyjna, którą są pomalowane. Teraz kanały zmieniły kolor. Zostały pokryte izolacją cieplną z włókna mineralnego a na zewnątrz zostały obłożone blachą koloru srebrnego.

Zbliża się jesień, a u nas sezon budowlany w pełni

www01

Trwają prace montażowe aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki, kładzione są nowe trasy kablowe, budowane są podesty oraz montowane barierki. Rozpoczęto także prace izolacyjne kanałów spalin oraz pozostałych elementów instalacji.

Ruszył montaż elementów IOS Ciepłowni Północ

0north www

Scalanie dostarczonych na budowę fitrów Instalacji Oczyszczania Spalin.

Instalacja redukcji tlenków azotu

www NOx1

Niebieskie skrzynie skrywają w środku dmuchawy. Skrzyń z dmuchawami jest po pięć do każdego z trzech modernizowanych obecnie kotłów.

Instalacja ma na celu zmniejszenie ilości tlenków azotu (NOx) powstających w procesie spalania węgla. Składa się z części obniżającej NOx metodą pierwotną (zmianie sposobu podawania powietrza do komory spalania kotła) i części obniżającej NOx metodą wtórną (dozowanie do komory spalania reagenta w postaci ok. 25-procentowego roztworu amoniaku. W obu przypadkach dozowanie prowadzone jest przy pomocy umieszczonych w kotle lanc zakończonych odpowiednimi dyszami.

Montaż kanałów spalin

DSC05489 www

 

Montaż kanałów spalin pomiędzy pierwszym stopniem odpylania (MOS) a wentylatorem spalin przed wprowadzeniem spalin do reaktora odsiarczania dla kotłów K2 i K3.